Home  //  HİZMETLERİMİZ  //  Dalış Noktaları

Ayvalık, Kuzey Ege’ de irili ufalı 24 adaya sahip dalış bölgesinde dalıcılar için keşfedilmeyi beklemektedir. Yaklaşık 60 dalış noktası, mercan oluşumları ve anforalarıyla göz kamaştırmaktadır. Ayvalık, gece ve gündüz dalışları için mükemmel olanaklar sunmaktadır. Her derinlikte dalış noktasına sahip olmasıyla tüm dalış seviyelerine uygundur. Ayrıca havanın her koşuluna uygun dalış noktalarına sahip bulunmaktadır. Berrak denizi, mercan kayalıkları, canlı sualtı yaşamıyla Ayvalık fotoğrafçılar için çok uygun bir dalış bölgesidir.

‘Corallium Rubrum’ cinsi kırmızı mercanlar, Türkiye’ de sadece Ayvalık’ta görülebilmektedir.

Aşağıdaki dalış noktaları kırmızı mercan oluşumlarının görüldüğü mükemmel dalış noktalarıdır.

DELİ MEHMET 1 :

Tepesi 18 metreden başlar , 42 metreye kadar iner.Çok çeşitli mercan ve gorgon ağaçlarına sahiptir.Yılan balığı , müren , böcekler ve çeşitli balıklar ğörülebilir.

DELİ MEHMET 2 :

Tepesi 27 metreden başlar 50 metrelere kadar devam eder.Birinci tepede olduğu ğibi çeşitli mercan, ğorğon ağaçları , müren , yılan balığı ve çeşitli balıklar ğörülebilir.

TOKMAKLAR:

Tepesi 35 metreden başlar muhteşem mercan ve gorgonlar vardır.Yılan balığı , müren , bol miktarda böcek ve balık vardır.

KERBELA

Tepesi 30 metreden başlar , 50 metreye kadar devam eder.Türkiye’nin en güzel mercan , gorgon ormanlarına sahiptir.Ayrıca böcek ve çeşitli balıklar vardır.

EZER BEY :

Tepe 25 metreden başlar , 57 metrelere kadar devam eder. Siyah , kırmızı , beyaz mercan ormanları (gorgonlar) , orfoz , lagos ve çeşitli balıkların olduğu güzel bir dalış noktasıdır.

DİĞER DALIŞ NOKTALARI:

Yukarıdaki ‘Deli Mehmet 1 ‘ dışındaki dalış noktaları derin dalış konusunda tecrübe ve limitler nedeniyle en az 2* dalıcı olmayı gerektiriyor. Ayvalık, B.İlyosta, Küçük İlyosta, Taş Adası, Yelken Adası gibi birçok adayı çevreleyen tüm dalış seviyelerine uygun toplam 60 dalış noktasına sahiptir.

Dalış seviyeniz ve bröve dereceniz ne olursa olsun dalışlarınızdan keyif alacaksınız. Çünkü her dalış noktasında sualtının canlı hayatını göreceksiniz.

Yukarı Çık